De allerbelangrijkste data van het jaar!
- De circuslessen starten in de week van 22 september 2025.
- Van 16 tot 19 april 2026 brengt MAD Festival het spannendste circus van vandaag naar Antwerpen en wij gooien er een nog spannendere acrobatieconventie tegenaan. Hou dat weekend dus maar vrij!
- Tijdens het pinksterweekend op zondag 24 en pinkstermaandag 25 mei 2026 is het opnieuw Eindshow in SPRK.
- Zaterdag 30 mei 2026 is de laatste lesdag van het jaar.

Wanneer is er geen les?
Er zijn GEEN circuslessen op onderstaande momenten:
- Herfstvakantie: 27 oktober tot en met 2 november 2025
- Wapenstilstand: dinsdag 11 november 2025
- Kerstvakantie: 22 december 2025 tot en met 4 januari 2026
- Krokusvakantie: 16 tot en met 22 februari 2026
- Paasvakantie: 6 tot en met 19 april 2026
- Dag van de Arbeid: vrijdag 1 mei 2026
- Hemelvaart: donderdag 14 mei 2026
- Pinkstermaandag: maandag 25 mei 2026 (wél Eindshow!)
Schoolvakanties starten in principe steeds op maandag. Het weekend voorafgaand aan een schoolvakantie is er dus steeds circusles!

De ultieme ECDF Q&A
1. Wat neem ik mee naar de circusles?
Sportieve kledij! Denk daarbij aan een trainingsbroek of short en een T-shirt. Turnpantoffels mogen, maar zijn niet verplicht. Trainen op blote voeten werkt minstens even goed. Jeans of kledij met ritsen en sieraden zijn om veiligheidsredenen niet toegelaten. Tijdens de les kan er al eens gezweet worden. Breng dus zeker een drinkbus mee om bij te tanken.
2. Wanneer en waar gaat mijn les ook alweer door?
Kijk alles nog even na op je profiel in onze online inschrijvingstool. In het menu onder ‘kalender’ krijg je een overzicht van de lesmomenten waarr je voor hebt ingeschreven. De adresgegevens van onze verschillende trainingszalen vind je dan weer op onze locatiepagina.
3. Is er ook dit jaar een vrije training?
Yes! Vanaf woensdag 24 september is iedereen vanaf 18 jaar – die zelfstandig kan en wil trainen – elke woensdag om 20:00 welkom in onze trainingszaal in SPRK. ECDF-trainer Ben zal er ook zijn. Voor gezellige deskundigheid én deskundige gezelligheid. Geen inschrijving vereist, gewoon komen…en gaan!
4. Waar vind ik formulieren voor ondersteuning vanuit het ziekenfonds?
De meeste ziekenfondsen bieden een gedeeltelijke terugbetaling van lid- en/of lesgeld. Het bedrag hangt af van je mutualiteit. Je kan de documenten downloaden via profiel in onze online inschrijvingstool. In het menu onder ‘attesten’.
5. Wat zien die ECDF-shirts en -truien er mooi uit! Kan ik er eentje kopen?
Ergens in het najaar plannen we een nieuw aankoopmomentje in. Hou zeker onze nieuwsbrief en/of onze socials in de gaten.

EN DAN NOG WAT ADMINISTRATIEVE SHIZZLE
- Als je nog niet (het volledige les- en inschrijvingsgeld) betaald hebt, zouden we je willen vragen om dat zo snel mogelijk te doen. 🙏
- ECDF wil toegankelijk zijn voor iedereen. Mensen die recht hebben op verhoogde tegemoetkoming kunnen op die manier – afhankelijk van de situatie – het lesgeld terugbrengen tot een kwart van het oorspronkelijke bedrag. We helpen jullie hier graag mee! Een overzicht van alle tegemoetkomingen en kortingen kan je hier terugvinden.. 🔥
- Op het einde van het schooljaar krijgen alle leerlingen onder 14 jaar automatisch een fiscaal attest voor kinderopvang die je in rekening kan brengen in je belastingaangifte. We versturen deze fiscale attesten per mail. 📩
- Ook leerlingen met een beperking tussen 12 en 18 jaar hebben recht op een fiscaal attest. Via info@ecdf.be kan je laten weten of jouw kind hiervoor in aanmerking komt. ❗
Nog vragen?
- Over de inhoud van lessen/stages? Laat het weten aan Kiki en Ben via pedagogie@ecdf.be
- Over inschrijvingen en betalingen? Laat het weten aan An en Wenke via info@ecdf.be